TOEFEL, CAMBRIDGE, mai sunt si altele?

TOEFEL, CAMBRIDGE, mai sunt si altele? | Autor: herra

Link direct la acest mesaj

ce stiti despre atestatele astea?

ma puteti ajuta cu informatii, link-uri?

despre cate feluri sunt, am inteles ca au mai multe nivele, ca unele sunt valabile o perioada limitata, altele pe viata.

as vrea sa ma apuc si eu de studiat; se poate da si examen "la distanta"?

poate a dat cineva si ma ajuta cu ceva informatii.
multumesc!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60378" target="_blank">Bazar pt Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59171&whichpage=1" target="_blank">Alex, un bb de 1 an, diabetic, are nevoie de noi!!!




Nu exista decat un singur copil perfect in lumea aceasta si fiecare mama il are!

Cristina & Vlad (23 septembrie 2004) - www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59172" target="_blank">copilul meu de cristal

Raspunsuri

Inceputul discutiei Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami30 spune:

Despre Cambridge iti pot da eu informatii:
Nivelurile pentru adulti ele incep cu
1.First Certificate -FCE 75 £
2.Advanced CAE 80£
3. Proficiency CPE 80£

Cambridge este un certificat de competenta lingvistica valabil pe viata, poti sa inveti acasa insa examenul trebuie dat in unul din centrele de examinare cum ar fi British Council. Examenul se da de 3 ori pe an, martie, iunie si decembrie
Poti sa-ti achizitionezi materiale pentru studiu individual prin biblioteca virtuala a British Council
intra pe
www.britishcouncil.ro si vei gasi acolo toate informatiile de care ai nevoie
Tot acolo sunt si informatiile despre IELTS
TOEFL si IELTS sunt cu valabilitate limitata din cate stiu eu insa certificatele CAE, FCE si CPE sunt pe viata.






cami



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scarmanus spune:

Despre TOEFL, este valabil numai doi ani, nu stiu cat costa, este un singur examen impartit in listening comprehension, reading comprehension, grammar ceva si in sfarsit o compunere argumentativa de 250 de cuvinte (cam o pagina, timp de scris cam 25 de minute) pe un subiect dat. Nu stiu cat costa, insa Cami te-a pus pe pista cea buna cu British Council.

pisici, flori si jucarele


When the heart is full of love, the world is full of beauty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

va multumesc pentru raspunsuri; trebuie sa aleg varianta optima pentru mine (imi trebuie un certificat din asta ca sa pot urma cursuri de economist autorizat international - sau ceva de genul asta).



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60378" target="_blank">Bazar pt Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59171&whichpage=1" target="_blank">Alex, un bb de 1 an, diabetic, are nevoie de noi!!!




Nu exista decat un singur copil perfect in lumea aceasta si fiecare mama il are!

Cristina & Vlad (23 septembrie 2004) - www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59172" target="_blank">copilul meu de cristal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jocelyn spune:

Eu iti sugerez sa dai Cambridge fiindca e valabil toata viata. Nu poti da asemenea examene la distanta.

If there were in the world today any large number of people who desired their own happiness more than they desired the unhappiness of others, we could have paradise in a few years.

Mergi la inceput